• Türkçe
  • English

           Fakültemiz mezunlarından Avukat Anıl Tanyıldız, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2013 yılının Şubat ayında mezun olduktan sonra, aynı yılın Eylül ayında, üniversitemizin özel hukuk tezli yüksek lisans programına kaydolmuştur. Yüksek lisans derslerini başarıyla tamamlayıp tez yazım aşamasına geçen Anıl Tanyıldız, üniversitemiz ile Loyola Üniversitesi New Orleans Hukuk Fakültesi arasında imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında Loyola Üniversitesine burslu olarak kabul edilmiş ve Amerikan Hukuku üzerine ikinci bir yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Yüksek lisans sürecinde, aynı zamanda Prof. Patrick R. Hugg’ın gözetiminde araştırma görevlisi olarak çalışan Anıl Tanyıldız, 2016 yılının Mayıs ayında Loyola Üniversitesi yüksek lisans programından birincilikle mezun olmuş ve dünyanın en yüksek akademik onur derecesi olan summa cum laudederecesine layık görülmüştür.

            Bu başarısı üzerine, Loyola Universitesi Hukuk Fakültesi Anıl Tanyıldız’ı Juris Doctor programına burslu olarak kabul etmiş ve Anıl Tanyıldız, 2016 yılının Ağustos ayında Juris Doctor eğitimine başlamıştır. Juris Doctor eğitiminin ilk yılını birincilikle tamamlayan Anıl Tanyıldız, ilk sayısı 1920 yılında basılmış olan Loyola Law Review’e üye olarak kabul edilme onuruna erişmiş ve Loyola Law Review’e 98 yıldır kabul edilen ilk uluslararası öğrenci olma unvanını elde etmiştir. Bu sırada, Türkiye’de başlamış olduğu yüksek lisans tezini tamamlayan Anıl, 2018 yılının Mart ayında Yeditepe Üniversitesi Özel Hukuk Tezli Yüksek lisans bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur.

            Anıl Tanyıldız, Juris Doctor eğitimi sırasında birçok farklı görevde ve alanda çalışmıştır. Örneğin, Prof. Imre S. Szalai’nin gözetiminde araştırma görevlisi olarak çalışan Anıl, Prof. Szalai’ye, Amerika’nın en yüksek mahkemesi olan Supreme Court of the United States de dahil olmak üzere birçok mahkemeye uzman görüş raporu hazırlamasında yardımcı olmuştur. Anıl Tanyıldız ayrıca, sırasıyla, dünyanın en büyük enerji şirketlerinden biri olan Entergy Corporation, New Orleans’ın en prestijli hukuk bürolarından olan Fishman Haygood ve Irwin Fritchie Urquhart & Moore ve dünyanın en büyük uluslararası hukuk bürolarından biri olan Hogan Lovells’da çalışma imkanı bulmuştur.

            Anıl Tanyıldız’ın, 2018 yılının Aralık ayında Loyola Üniversitesi New Orleans Hukuk Fakültesinden mezun olarak Juris Doctor unvanını alması beklenmektedir. 2019 yılının Şubat ayında Teksas baro sınavına girecek olan Anıl Tanyıldız, aynı yılın Mart ayında, uluslararası hukuk alanında dünyanın en iyi hukuk bürolarından biri olan White & Case’in Houston ofisinde avukat olarak çalışmaya başlayacak ve enerji hukuku üzerine yoğunlaşacaktır.