• Türkçe
  • English

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne hoş geldiniz!

Yükseköğretim alanında bugüne kadar gerçekleştirdikleri ile haklı ve başarılı bir yer edinen Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, çağdaş hukuk eğitiminin uygulandığı, ulusal ve uluslararası alanda saygın, mezunlarının birden fazla yabancı dile hâkim olabildiği, verilen eğitimin kalitesi sebebiyle yabancı ülkelerde doğrudan barolara kabul edilen, kadrosu bakımından en iyi üniversiteler arasında ilk sıralarda yer alan ve gelenlerin ideallerini gerçekleştirdikleri bir konumda bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz kendilerine özgü düşünce yapıları, özgüvenleri, bilgi donanımları, yabancı dil hâkimiyetleri, çağdaş vizyonları ile hukuk dünyasında fark edilmekte, başvurdukları kurumlarda öncelikle tercih edilmektedirler. Fakültede tam ve yarı zamanlı görevli akademisyenlerin her biri ayrı bir değere sahip, alanlarında tanınmış, hukuk dünyasına katkıları ile ön plana çıkmış, başarıları herkes tarafından bilinen çok değerli bilim insanlarıdır.

Öğrenci ve hoca kalitesine üniversite şartları, kütüphane, toplantı renkliliği ve etkinliği, sosyal olanaklar, mezuniyet sonrası tercih önceliği, dış dünyada gösterilen başarılar, özverili idari çalışanlar da eklenince hukuk dünyasında Yeditepe Hukuk farkı anlaşılmaktadır.

Öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası yarışmalardaki başarıları, Erasmus programlarındaki yüksek katılım ve çeşitlilik, diğer üniversitelerle yapılan işbirliklerinin incelenmesi hukuk ile ilgilenen ve ilgilenmek isteyenlere gerekli cevapları da verecektir.

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin kurulduğu 1996 senesinden beri oluşturulan sağlam zeminden de güç alarak daha büyük bir azim ve şevkle çalışmaya devam edilecektir. Çağdaş bir eğitimde olması gereken düşünce sistemi ve araştırma yöntemleri, Yeditepe’de hukukla birleşerek geleceğin güçlü hukukçularının yetişmesine hizmet etmektedir.

Çalışmalarımızı web sayfamızdan ve kampüsümüzü ziyaret ederek görebilirsiniz.

Öğrenmenin, araştırmanın, Dünya’ya açılmanın tadına varmak ve hep birlikte daha güzel şeyler yapmak üzere…

Prof. Dr. Sultan Tahmazoğlu Üzeltürk