• Türkçe
  • English

Değerli Mezunlarımız, Öğretim Üyelerimiz ve Öğretim Görevlilerimiz,

1996 yılında kurulan Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi bu güne kadar yetiştirdiği hukukçularla Türk hukuk camiasında yer edinmiş köklü bir fakültedir. Türkiye’nin dört bir yanında adliyelerde artık Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunlarını görmekteyiz. Vermiş olduğumuz nitelikli eğitim sayesinde mezunlarımız iş bulma sıkıntısı yaşamamakta ve gerek uluslararası bağlantıları olan birçok hukuk bürosu tarafından gerekse değişik üniversitelerin akademik kadrolarında ve hukukun muhtelif alanlarında aranılan hukukçular arasındadırlar. Mezunlarımızın birbirleri ile iletişimini kolaylaştırmak, birbirlerinin başarılarına katkıda bulunmalarını sağlamak ve yeni mezun arkadaşlarının önünü açmak için artık bütün mezunlarımızın bir çatı altında toplanması ve birbirleri ile dayanışma içerisinde bulunmaları gerekmektedir.

Bu nedenle Yeditepe Üniversitesi Hukukçular Derneği, bütün hukuk fakültesi mezunlarını ve fakülte üyelerini bir çatı altında buluşturarak gerek akademik gerek sosyal olarak dayanışma içerisinde bulunmaları ve fakültelerinden kopmamaları amacıyla kurulmuştur. Tüm Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunlarının derneğimize üye olarak bu çabamıza destek vermeleri beklenmektedir.

Bahsedilen amaçları gerçekleştirmek için fakülte olarak derneğimize pek çok olanağı sağlamaktayız. Çeşitli konularda seminerler düzenleyerek, mezunlarımızın da katılabileceği gerek kendi master programımızı gerekse yurt dışındaki üniversitelerle olan bağlantılarımızı güçlendirerek ve sosyal bir yapı içinde var olan hukukçuların bir araya gelmesini sağlayacak çeşitli etkinlikler düzenleyerek tüm Yeditepeli hukukçuların hayatları boyunca yanlarında olacak bir kurumun temellerinin atılmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu gücümüzü ve beraberliğimizi güçlendirmek adına tüm Yeditepelileri derneğimiz altında bir araya gelmeye davet ediyor ve hepinize hayatta başarılar temenni ediyoruz.

Yeditepe Üniversitesi Hukukçular Derneği Yönetimi

Derneğin websitesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.