• Türkçe
  • English
Av. Kaan Özaydın

Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra yüzde elli burslu olarak kazandığım Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2013 yılında mezun oldum. Yeditepe Üniversitesi’ndeki dört yıllık lisans eğitimimin ardından Amerika’nın Los Angeles şehrinde University of Southern California (USC) Gould School of Law’da yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Amerika’nın en iyi 20 hukuk fakültesinden biri olan USC’deki eğitimimin ardından Amerika’nın ve Los Angeles’ın önde gelen bir diğer üniversitesi University of California, Los Angeles (UCLA)’de International Trade and Commerce, Global Business Management programını tamamladım.

Yurt dışındaki eğitimim süresince Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde İngilizce olarak aldığım hukuk dersleri ve katıldığım sertifika programları sayesinde edindiğim temeller bana oldukça yardımcı oldu.

Yeditepe Üniversitesi’ndeki öğrenim hayatımın bir dönemini Erasmus programıyla Avusturya’da University of Salzburg’da geçirme imkanı buldum. Bu süreç boyunca yine bana yardımcı olan unsurların başında Yeditepe Üniversitesi’nde aldığım Almanca dersler geldi. Bir diğer yurt dışı eğitim deneyimimi de üniversitedeki ilk yılımın sonunda, Washington D.C.’de American University Washington College of Law’da aldığım Common Law of Torts ve Common Law of Contracts dersleriyle edindim. Aynı zamanda öğrenciliğim sırasında ve profesyonel kariyerimde, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki profesörlerimin hukuk bürolarında yaz stajları ve avukatlık stajı yaptım.

Bir avukat olarak halen yurt dışında ve yurt içinde, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde aldığım eğitimin faydalarını görmeye devam ediyorum.