• Türkçe
  • English

Kars’tan İngiltereye uzanan eğitimimde ve bügün Türkiye’nin en iyi uluslararası Avukatlık Bürosunda çalışmamda Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin büyük katkıları sayesinde gerçekleştiğini gururla belirtmek isterim.

Öncelikle kendinize hedef koymanız gerekiyor. Eğer hedefiniz dünya standartlarında bir hukukçu olmak ise Yeditepe Hukukun çok doğru bir tercih olduğunu bütün samimiyetimle belirtmek isterim.

Bügün tüm dünyada rekabet sınırları zorlar hale geldi. Bu rekabet piyasasında yerinizi sağlamlaştırmanın bir olmazsa olması da iyi seviyede dil bilmektir.

Sadece hukuk fakültesi diploması, açık söylüyorum, sizi bir yerlere taşımaz. Bize fakülte sıralarında iken bunun önemi benimsetilmişti.

İngilizce ve Almanca eğitiminin yoğun şekilde yabancı hocalar tarafından verilmesi büyük bir imkan. Günümüz piyasasında yabancı dile hakim olmak inanın hukuk fakültesi diploması değerindedir. Bunu iş hayatına atılmış bir meslektaşınız olarak dikkatinizi çekmek istiyorum.

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde interaktif şekilde dersler işlenmektedir. Klasik hukuk fakültelerinin aksine burada öğrenci aktif şekildedir.

İngiltere’de Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinden aldığım karşılıksız tam burs sayesinde Uluslar arası Ticaret Hukuku alanıdna masterımı İngitere’nin en prestijli Üniversitelerinden biri olan University of East Anglia’da tamamladım.

Masterımı yaparken fakültede aldığım- özellikle Uluslararsı Hukuk alanında- derslerin çok büyük faydasını gördüm. Aslında fakültede aldığım dersler masterda aldığım derslerin temelini oluşturduğunu anladım.

Bugün Uluslararası Ticari Tahkim gittikçe önemi anlaşılmakta olup adeta alternatif çözüm olma yolunda hızla ilerlemektedir. Ben bu dersi fakültede okudum, masterda farklı ülkelerden gelen arkadaşarımının bile ilk defa aldıklarını duyunca fakültede gördüğümüz eğitimin ne kadar yüksek standartlarda olduğunu bir kez daha anladım.

Yeditepe Hukuk Fakültesinde sunulan yurtdışı imkanları, düzenlenen sayısız uluslar arası sempozyumlar, güncel olaylara ilişkin seminerler bunun dışında uluslar arası etkinlikler düzenlemesi bir hukukçunun yetişmesine büyük katkılar sağlamaktadır.

Benden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen üzerimde büyük emeği olan birbirinden değerli hocalarıma her zaman müteşekkir kalacağım.