• Türkçe
  • English

Öncelikle belirtmek isterim ki Yeditepe Üniversiteli ve de Yeditepe Hukuk Fakültesi Mezunu olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Şu anda iyi bilinen bir uluslararası hukuk bürosunda zorunlu stajımı yapıyorum.

Türkiye’deki tüm hukuk fakültelerine girebildiğim halde, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde burslu okumayı tercih ederek ne kadar doğru bir karar verdiğimi çalıştığım hukuk bürosunda günden güne daha da net bir şekilde görebiliyorum.

Gerek öğretim üyelerinin kalitesi, gerek verilen hukuk eğitiminin kalitesi gerekse de Türkiye’de çoğu hukuk fakültesinin ders programlarında dahi bulunmayan uluslararası hukuk derslerinin şu andaki konumuma gelmem de oldukça payı olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Ayrıca, öğrenimim devam ederken Hukuk Fakültesi’nin sağladığı olanaklarla Erasmus Öğrenci Değişim Programı ile Hollanda’da bir dönem boyunca uluslararası hukuk alanında İngilizce dersler alarak hem kendimi hukuk bilgisi olarak tartma hem de hukuk İngilizce’mi geliştirme fırsatına nail oldum. Hollanda’da geçirdiğim dönem sonrası edindiğim belki de en önemli izlenim, kendi fakültemde verilen İngilizce hukuk derslerinin ne kadar isabetli seçildiği ve ne kadar etkin olduğudur. Fakültemin fikrimce en olumsuz yönü, belki de tek, ders yoğunluğunun sosyal aktivitelerden ödün vermeme yol açmasıydı. Ancak aldığım tüm derslerin ve yoğun geçen günlerin semeresi iş hayatına kolayca adapte olabilmem oldu.

Yeditepe Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi kadar aktif bir yönetim anlayışına sahip bilinçli idarecilerin olduğu başka bir fakülte olduğuna inanmıyorum. Sanırım, gerek öğrenim elemanlarının hazırladığı bilimsel raporların niceliği gerekse düzenlenen uluslararası konferanslar gerekse de Sayın Dekanımızın pasaportundaki giriş çıkış mühürleri bunun en iyi göstergesidir.

Öğrenim hayatım boyunca ve sonrasında Sayın Dekanımız olsun diğer değerli öğretim üyelerimiz olsun hiçbir zaman desteklerini benden esirgemediler, her zaman yanımda varlıklarını hissettim ve halen hissetmekteyim. Benim için ikinci bir aile oldular. Bende emeği olan herkese müteşekkirim. Saygılarımla...