Paylaş

Hukuk Fakültesi, Yeditepe Üniversitesi


►Dekan Mesajı

► Videolarla Hukuk Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

Tanıtım Filmi

►Etkinliklerimiz

►Sıkça Sorulan Sorular


Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi; hukukun üstünlüğü ilkesine inanan, hukukun yanı sıra sosyal bilimlerin diğer alanlarında bilgili, dürüst, ülke çıkarlarını savunan ve Türk hukuk sisteminin gelişmesine katkıda bulunan hukukçular yetiştiriyor. Eğitim sistemimiz, teori ile pratiği birleştiren, ezbere yer vermeyen, öğrencilerin bilgiye ulaşma yeteneklerini geliştiren bir bakış açısına dayanıyor. Fakültemizde bulunan Sanal Mahkeme Salonu'nda Özel Borç İlişkileri, Özel Hukuk Uygulamaları ve Ceza Hukuku Uygulamaları gibi dersler gerçek mahkeme ortamında gerçekleştiriliyor. Bu eğitim sistemi ile öğrenciler, kendi fikirlerini özgürce oluşturma ve ileri sürebilme becerilerini kazanıyorlar. Hukuku uygulandığı şekliyle yaşayarak öğrendikleri gibi, kendi doğruları çerçevesinde uygulamayı sorgulayıp eleştirebiliyorlar.

Hukuk Fakültesi, Yeditepe Üniversitesi

Fakültemiz öğrencileri, birinci sınıftan itibaren haftada en az on saat İngilizce hukuk derslerini zorunlu olarak alıyor. Böylece mezun olduklarında uluslararası alanda, özellikle de uluslararası ticaret hukuku konusunda donanımlı, kendilerine güvenen hukukçular olmaları amaçlanıyor. Bu dersler, tam zamanlı olarak fakültemiz öğretim kadrosunda yer alan ve her biri ABD’nin önde gelen hukuk okullarından mezun olmuş veya baro sınavlarında başarı kazanmış değerli Amerikalı hukukçular tarafından veriliyor. Fakültemiz tarafından mevzuat değişiklikleri de dikkate alınarak her yıl ulusal/uluslararası bilimsel toplantılar düzenleniyor ve bu şekilde öğrencilerin bilimsel gelişimine katkıda bulunuluyor. Avrupa düzeyinde 90’ı aşkın hukuk fakültesi ile Erasmus anlaşması olan Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, bu açıdan sadece Türkiye’de değil AB düzeyinde de en ön sıralarda yer alıyor. Bu anlaşmalarımız sayesinde öğrencilerimiz Erasmus Programı dâhilinde yurt dışındaki çeşitli üniversitelerde bir veya iki dönem hukuk öğrenimi görebiliyor.


Hukuk Fakültesi, Yeditepe Üniversitesi


ÇALIŞMA ALANLARI

Mezunlarımız; özel şirket veya devlet kurumlarında avukat, hukuk müşaviri ve noter olabiliyor. Ayrıca mezuniyet sonrasında sınavlara girerek hakim ve savcı olabiliyor.

►Mezunlarımız


Hukuk Fakültesi, Yeditepe Üniversitesi

► Akademik Kadro

► E - Broşür

►Tercih Robotu

► Başvuru Koşulları

► Burs Olanakları

► Kontenjan ve Puanlar

► Kayıt

► Konaklama

► Ücretler

► Sıkça Sorulan Sorular

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz